Looduslik puugi, kirbu ja putukatõrje-250ml

12,05 

Kategooria:

Toote detailinfo

Farrado Looduslik puugi ja kirbu ja putukatõrje Hery Zero Puce Repulsif kaitsesprei –

on unikaalse koostisega, mis põhineb looduslikel õlidel, tekitab koera karvale kaitsekihi mis tõrjub kirpe, puuke ja liivakärbseid olles samas ohutu Teie parimale sõbrale kui ka Teile endale.

Hery Zero Puce Repulsif on keskkonnasõbralik ja enam kui 90% ulatuses biolagunev.

Kasutamine:

Piserdage oma koera Zéro Puce pihustiga enne jalutuskäiku, jalutuskäigu ajal või pärast seda.

Toime algab kohe ja kestab 48 tundi.

Enne kasutamist loksutada.

Looduslik puugi ja kirbu ja putukatõrje Farrado Hery Zero Puce Repulsif kaitsesprei on toodetud veterinaarkontrolli all ja on kliiniliselt testitud, tootmisel kasutatakse uusimaid tehnoloogiaid. Neutraalne PH- koostis tagab hea taluvuse.

Maaletooja MTÜ 4Käppa

Puukidest:

Puugid võivad lemmikloomi nakatada babesioosi, borrelioosi, anaplasmoosi ja erlihhioosiga.

Eestis levib kahte liiki puuke- võsapuugid  (Ixodes ricinus) ja laanepuugid (Ixodes persulcatus). Elutsükkel kestab puukidel kolm aastat ning aktiivselt tegutsevad nad just kevadel ja sügisel.

Kuna puugihammustus on valutu, siis ei häiri loomi ka see, kui on nahale kinnitunud mitu puuki. Kahjuks sama vargsi kui kinnitub pahalane saavad kanduda ka loomale nakkushaigused, mida levitavad puugid. Eestis kõige levinumad nakkused koertel on anaplasmoos ja borrelioos. Kassid haigestuvad väga harva.

Võsa- ja laanepuuk alustavad elutegevust siis, kui keskmine õhutemperatuur kevadel tõuseb üle pluss seitsme, mõnedel andmetel üle pluss viie kraadi. Siis soojenevad puugid piisavalt, et ronida oma metsakõdus paiknenud talvituspaigast välja ja otsida mõni pikem rohukõrs või muu maapinnast kõrgele ulatuv taimeosa. Kõige sagedamini asuvad puugid varitsema maapinnast 20–70 cm kõrgusele. Mitte kunagi ei roni nad põõsastele ega puudele. Hoides jalgadega tugevasti taimest kinni, sirutab puuk välja üsna pikad eesjalad ning jääb niiviisi ohvrit ootama.

Ootamine võib kesta kaua, isegi kuni sügiseni: ohvrit leidmata poeb puuk siis tagasi kõdukihti, et järgmisel aastal uuesti õnne katsuda. Mõnedel andmetel suudab valmik nälgida veel teisegi aasta. Kui ta ka ülejärgmisel aastal toitu ei leia, siis ta lihtsalt hukkub. Nii juhtub enamiku puukidega, kel on üldse õnnestunud valmikuikka jõuda. Väiksemal osal õnnestub ohver ära oodata.

Borrelioosi üheks esimeseks tunnuseks on punakas ring hammustuskoha ümber, kahjuks loomadel jääb see karvastiku tõttu märkamata. Teisteks kliinilisteks tunnusteks koertel võivad olla palavik, lonkamine, isutus ja loidus. Tunnused võivad tekkida ja taas kaduda, eriti kehtib see lonkamise kohta. Tavaliselt haigus avaldub 2-6 kuud peale puugi hammustust.

Anaplasmoosi tunnused on väga sarnased teiste haigustega- isutus, loidus, palavik, võimalik longe ja väsimus. Nakatumine toimub väga kiirelt- 24-48 tunniga, kuid kliinilised tunnused ei pruugi üldse avalduda. Koer võib põdeda haigust täiesti märkamatult omaniku jaoks.

Vaata ka meie teisi parasiitide vastaseid tooteid

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Looduslik puugi, kirbu ja putukatõrje-250ml”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga